, Thaes & hudson, 1990; in-8, 214 pp., br.
Reference : 201226623
.
Librairie Lire et Chiner
Mme Laetitia Gorska
36 rue Marchands
68000 Colmar
France
03 89 24 16 78
commande par internet, retrait possible au magasin. Les colis sont expédiés dès réception du règlement après entente concernant les frais de port, envoi vers la France mais aussi vers l'étranger nous contacter pour le calcul des frais d'envoi
1954, nouvelles éditions françaises, in-folio de 31 + 49 planches amovibles, étui et chemise cartonnés, traduction de Marie-Paule Leymarie, 20 vignettes en couleurs contrecollées (planches), dont une en frontispice, illustrations (dessins, lavis et aquarelles) noir et blanc dans le texte. | Etat : Bon état général, manque les planches 12, 18, 31, 38 et 42. (Ref.: g90)
nouvelles éditions françaises
1990, Arnoldo Mondadori arte, De luca edizioni d'arte, in-4 broché de 292 pages, couverture rempliée illustrée en couleurs, 133 reproductions de peinture noir et blanc et couleurs, préface de Rudolf W. Oxenaar, Ronald de Leeuw. | Etat : Bon état général, couverture légèrement défraichie (Ref.: J7377)
Arnoldo Mondadori arte, De luca edizioni d'arte
, mercaterfonds - fondsmercator, 2006 Gebonden, Hardcover , 71 pagina's, , 24 x 17 x 1,2 cm PRIMA***. ISBN 9789061536949.
De Japanse kunst is iets als de primitieven, als de Grieken, als onze oude Hollandse schilders, Rembrandt, Potter, Hals, Vermeer, Van Ostade, Ruysdael. Dat kent geen einde (brief van Vincent van Gogh aan zijn broer Theo). In Van Gogh en Japan beschrijft Louis van Tilborgh de liefde van Vincent van Gogh voor Japanse grafiek. Van Gogh begon met het verzamelen van deze prentkunst tijdens zijn verblijf in Parijs en raakte overtuigd van de noodzaak om op 'zijn Japans' te kijken en te werken. Toen hij begin 1888 naar Arles verhuisde, groeide dit bijna uit tot een religie. Het welslagen, de toekomst van de moderne kunst achtte hij nu vrijwel geheel afhankelijk van de navolging van dit exotische voorbeeld. Maar hoe sterk ook, na een jaar verdween Van Goghs liefde voor Japan naar de achtergrond. Zijn bewondering voor de Oosterse prestatie bleef groot, maar zijn eigen pogingen om in hun geest verder te werken, vond hij nu te hoog gegrepen. 'Welnu als schilder zal ik nooit iets belangrijks betekenen, dat besef ik ten volle', zo schreef hij teleurgesteld. Hoe onterecht dat eigen oordeel was, laat Van Gogh en Japan goed zien. Deel 2 in de serie Van Gogh in focus, een reeks over het leven en werk van Vincent van Gogh, uitgegeven onder auspici n van het Van Gogh Museum, Amsterdam.
1990, Arnoldo Mondadori arte, De luca edizioni d'arte, in-4 broché de 336 pages, couverture rempliée illustrée en couleurs, 248 dessins noir et blanc et couleurs, préface de Rudolf W. Oxenaar, Ronald de Leeuw. | Etat : Bon état général, couverture légèrement défraichie (Ref.: J7376)
Arnoldo Mondadori arte, De luca edizioni d'arte
, Tijdsbeeld Uitgeverij, 2023 HB, 295 x 240 mm, 256 pag , 220 illustraties, NL edition, NIEUW, ISBN 9789490880422.
In 2023 organiseren het Van Gogh Museum in Amsterdam en Mus e d'Orsay in Parijs de tentoonstelling Van Gogh in Auvers-sur-Oise. Zijn laatste maanden. De catalogus is een uniek en indrukwekkend overzicht van de schilderijen en tekeningen die Vincent van Gogh maakte in de laatste zeventig dagen van zijn leven. Tijdens deze intense, productieve periode die voorafging aan zijn zelfverkozen dood op 29 juli 1890, vervaardigde Van Gogh maar liefst 74 schilderijen en ruim 30 tekeningen. In deze publicatie wordt de tijd die Van Gogh doorbracht in Auvers-sur-Oise, nabij Parijs, voor het eerst minutieus beschreven. We volgen de kunstenaar vanaf zijn aankomst in het dorp, waar hij hoopvol en met nieuwe ambities aan het werk gaat, tot zijn laatste weken, waarin gevoelens van mislukking, eenzaamheid en melancholie de overhand krijgen maar hij desondanks krachtige werken blijft maken. Essays van Van Gogh-experts belichten zijn artistieke ambities en mentale gesteldheid in deze laatste fase, zijn verkenning van het landschap van Auvers, de bloemstillevens, portretten en panoramische landschappen die hij er schilderde, de rol van zijn getekende werk, en zijn reputatie als kunstenaar op het moment van overlijden en in de jaren direct erna. Het boek is rijk ge llustreerd, met alle schilderijen die Van Gogh in Auvers maakte, vele tekeningen en schetsen, historische foto's en gedetailleerde kaarten van de locaties waar hij werkte