1999 Calmann Lévy éditeur broché, 350p. Très bon état.
Reference : 17480
ISBN : 9787021302320
Essai d'histoire culturelle.
Librairie Tant qu'il y aura des livres
M. Jean Yves Margotton
297 rue de Bramefarine Villard Noir
38530 Pontcharra
France
04 76 97 79 28
Envoi de l'ouvrage à réception de votre règlement. Envoi en mondial relais par défaut. Frais de port en sus du prix indiqué, me contacter pour connaître le montant total.<br/> Paiement par chèque à l'ordre de Jean-yves Margotton, Paypal, ou virement bancaire.
Marilyn McCully. Met bijdragen van Peter Read, Nienke Bakker en Isabel Cendoya Ferrer .
Reference : 27493
Brussel, Mercatorfonds / Fonds Mercator,, 2011 Hardback, 285x230mm, 256p, 275 col.ill.Nederlandse editie. . ISBN 9789061539971.
In 1900, rond zijn negentiende verjaardag, trok Pablo Picasso naar Parijs om er de Wereldtentoonstelling te bezoeken en kennis te maken met deze artistieke hoofdstad van Europa. Het werd al snel duidelijk dat hij ook een eigen plaats in het kunstenaarsmilieu wilde veroveren. Ondanks zijn provinciale Spaanse vooropleiding mocht Picasso al een jaar na aankomst in Parijs een grote tentoonstelling houden in de prestigieuze Galerie Vollard. Tegelijkertijd dompelde hij zich vol verve onder in het bruisende leven van de bohemienwijk Montmartre. Korte tijd later wedijverde hij met Matisse om een koppositie in de Franse avant-garde en koos hij als kunstenaar een revolutionaire koers op weg naar een toekomst als wereldberoemd kunstenaar. Dit boek schetst Picasso's ontdekking van het artistieke leven in de Franse hoofdstad en onderzoekt zijn antwoord op het werk van kunstenaars als Van Gogh, Toulouse-Lautrec, Steinlen, Puvis de Chavannes, Rodin en Cezanne. Hij ontwikkelde in deze vroege Parijse jaren een uiterst persoonlijke stijl die zijn kracht ontleende aan het schilderproces zelf waarbij de traditionele verschillen tussen imitatie en realiteit vervaagden. Het bracht Georges Braque in 1907, tijdens een bezoek aan Picasso's atelier om zijn laatste werk te zien, tot de uitroep dat het leek of Picasso iedereen dwong om 'kerosine te drinken' en daarbij zelf als een vuurspuwer te werk ging. Van Gogh Museum, Amsterdam Expo: 18/2/2011-13/5/2011, Museu Picasso Barcelona: 30/6/2011-15/10/2011
Imprimerie générale Lahure 1900 10 pages in4. 1900. Broché. 10 pages.
bon état de conservation fentes sur la couverture aux extrémités du dos intérieur propre
Imprimerie générale Lahure 1900 6 pages in4. 1900. Broché. 6 pages.
Bon Etat de conservation intérieur propre texte en anglais avec sa traduction en français
Imprimerie générale Lahure 1900 14 pages in4. 1900. Broché. 14 pages.
Bon Etat de conservation intérieur propre
Imprimerie générale Lahure 1900 30 pages in4. 1900. Broché. 30 pages.
dos fendu en longeur sur sa moitié intérieur propre avec 2 planches dépliantes