Format moyen, cartonné. 96 pages. Illustrations n/b et couleurs. Très bon état. Une expédition par Mondial Relay vous sera propposée 2005 Taschen
Reference : 26038
Occasion de lire
M. Vincent Huchette
1032 rue du grand pont
62140 Aubin Saint Vaast
France
09 64 01 66 55
Les prix sont nets.le port est en plus. une expédition par Mondial Relay vous sera proposée. Expédition des ouvrages dans un emballage protecteur soigné des la réception du règlement par chèque, virement bancaire ou Paypal.
, Mercatorfonds 2019, 2019 Paperback, 128 pagina's, Nederlands, 245 x 190 mm, boek in perfecte staat. ISBN 9789462301306.
Keith Haring (1958-1990) geniet wereldwijde faam om zijn kleurrijke schilderijen, tekeningen, beeldhouwwerken en muurschilderingen. In de vroege jaren 1980 veroverde hij stormenderhand de New Yorkse kunstscene met zijn levendige, op graffiti geïnspireerde tekeningen, waarvan vele trouwens ook bij het grote publiek bekend raakten, onder meer door de voorstelling van zijn bekende Radiant Child in 1982 op een billboard op Times Square. Keith Harings onmiddellijk herkenbare, "stripachtige" beeldtaal putte niet alleen uit de iconografie van de hedendaagse pop- en clubcultuur maar greep ook terug op patronen en ritmes uit de islamitische en Japanse kunst en de primitieve wandschilderingen. Uit zijn werk sprak daarenboven een diepgaand engagement met sociale rechtvaardigheid en activisme. Hij verwerkte er tal van thema's in die ook vandaag relevant blijven, zoals de aidscrisis, de Koude Oorlog en de angst voor een kernaanval, racisme, de uitwassen van het kapitalisme en de aftakeling van het milieu. Deze toegankelijke catalogus bevat een vijftigtal werken aangevuld met zelden geziene foto-, film- en archiefdocumenten die door de Keith Haring Foundation ter beschikking zijn gesteld. Dit boek wil Haring niet alleen bij een nieuw publiek bekend maken maar ook een nieuw licht werpen op een kunstenaar wiens oeuvre een typische uiting is van de subculturele en creatieve energie van het New York van de jaren 1980. Drie korte teksten die diverse aspecten van Keith Harings kunst verkennen worden afgewisseld met illustraties van zijn werken en een evolutietijdlijn met de belangrijkste maatschappelijke en politieke gebeurtenissen van de jaren 1980 (van de verkiezing van Reagan in 1980 en de razendsnelle ontwikkeling van de hiphop van undergroundbeweging tot wereldwijd fenomeen, tot de val van de Berlijnse Muur in 1989) en zijn reacties erop. De publicatie bevat ook een selectie onuitgegeven herinneringen van mensen die met Haring samenwerkten en met hem omgingen, waaronder performers als Madonna en Grace Jones en de kunstenaars Jenny Holzer en Yoko Ono.
60 PAGES-22 CM X 28,5 CM-ENTRETIEN AVEC ODILE BURLURAUX-LES DERNIERES ANNEES DE HEITH HARING-LES COMBATS POLITIQUES-LES DEBUTS UNDERGROUND-KEITH HARING ET SES MAITRES-LA METHODE HARING EN HUIT TEMPS-LE PEINTRE DES GRANDES SURFACES-L'ART DU PRODUIT DERIVE-(EM721)
COUVERTURE SOUPLE ETAT COMME NEUF
[Bordeaux], Capc Musée D'art Contemporain, 1985. In-folio broché de 12 feuillets, couverture cartonnée, illustrée au premier plat.
Illustré de 13 grandes compositions à pleine page de Keith Haring en noir et blanc (une sur la couverture et une par feuillet). Édition originale de ce superbe album à colorier tiré à 2000 exemplaires. Il connu un grand succès car il fut réimprimé à 1500 exemplaires en 1992. Très beau spécimen à colorier... car il ne le fut jamais!
RELIE UN NOM ET UNE DATE AU DOS DE LA PREMIERE DE COUVERTURE.RELIE 30 CARTES POSTALES
Merci de nous contacter à l'avance si vous souhaitez consulter une référence dans notre boutique à Authon-du-Perche.
BON NOMBREUSES ROUSSEURS . ANGLAIS PHOTOS SUR DEMANDE. Magnificent China: A Guide to Its Cultural Treasures ~ Kuan, Petra Haring. Joint Publishing (Hong Kong) Co Ltd, Relié, 1987
Merci de nous contacter à l'avance si vous souhaitez consulter une référence dans notre boutique à Authon-du-Perche.