Genève Skira 1959 in 12 carré (18,5x16,5) 1 volume reliure toilée de l'éditeur, la jaquette illustrée manque, 143 pages, étui. Nombreuses illustrations en couleurs contrecollées. Etudes biographique et critique par Paul Guinard. Collection ''Le Goût de notre temps'', 15. Bel exemplaire
Reference : 16600
Bon Pas de jaquette Reliure
Librairie Rouchaléou
M. Jean Rouchaléou
7 avenue de Lodève
34725 Saint André de Sangonis
France
librairie.rouchaleou@orange.fr
06 86 01 78 28
Conformes aux usagex de la librairie ancienne et moderne
Relié sous jaquette bon état .Contenu propre . 1974. PHOTOS SUR DEMANDE
Merci de nous contacter à l'avance si vous souhaitez consulter une référence dans notre boutique à Authon-du-Perche.
, [BE] B.A.I. , 2010 Hardback, 280x220mm, 200p,Nederlandse uitgave . ISBN 978908586563613.
Het oeuvre van El Greco (1541-1614) is eeuwenlang in de vergeethoek geraakt. In 1908 plaatste de kunsthistoricus Manuel Bartolome Cossio hem echter weer helemaal op de voorgrond. Dit boek reconstrueert de indrukwekkende herontdekking van El Greco en bestudeert het aandeel van de belangrijkste hoofdfiguren daarin. Tevens schetst het aan de hand van een keuze van markante schilderijen op meeslepende wijze El Greco's artistieke ontwikkeling.El Greco's onaantastbare status als een van de grondleggers van de Spaanse school is niet altijd even vanzelfsprekend geweest. In de periode rond zijn dood in 1614 valt Europa voor het Caravaggisme, een stijl met sterk naturalistische inslag die zowat de antipode vormt van El Greco's unieke manieristische talent. Zijn werk raakt snel uit de mode en verzeilt in eeuwenlange vergetelheid. Tot kunsthistoricus Manuel Bartolome Cossio in 1908 uitpakt met een monografie van formaat die El Greco in een klap weer op het voorplan brengt. De alerte kunstverzamelaar Markies de la Vega-Inclan wijdt in 1910 in El Greco's eigen Toledo een museum aan hem en de reputatie van de schilder stijgt naar het zenit - even snel als ze ooit was verschrompeld. Naast een reconstructie van het aandeel van de hoofdfiguren in deze spectaculaire herontdekking biedt de tentoonstelling een boeiend overzicht van El Greco's artistieke evolutie op basis van een selectie van markante schilderijen, waaronder de De tranen van de heilige Petrus en het verbluffende Christus wordt ontkleed. Orgelpunt van de tentoonstelling vormt de ultieme reeks Apostelen - El Greco's artistieke testament - die door een vrijgevochten vormentaal en opvallend kleurgebruik verrassend modern aandoet. Let wel: na de passage in het Paleis voor Schone Kunsten verdwijnen de Apostoles definitief naar het El Grecomuseum in Toledo..
RELIE BON ETAT SOUS ETUI ET SOUS JAQUETTE EXEMPALIRE JAUNISSANT Greco. , Guinard , Paul. Editions d'Art Albert Skira., Relié, 1959
Merci de nous contacter à l'avance si vous souhaitez consulter une référence dans notre boutique à Authon-du-Perche.
RELIE BON ETAT SOUS JAQUETTE Greco , Guinard Paul Skira, 145pp. Bon Etat in8 MAUVAIS PLIS SUR JAQUETTE
Merci de nous contacter à l'avance si vous souhaitez consulter une référence dans notre boutique à Authon-du-Perche.
Larousse ATTENTION EDITION 1993. Relié neuf sous blister . L'Antiquité. Afrique, Orient ancien, Monde gréco-romain, Extrême-Orient, Amériques .
Merci de nous contacter à l'avance si vous souhaitez consulter une référence dans notre boutique à Authon-du-Perche.